🔹 Technologie SkyWay

Nadzemní strunový dopravní systém SkyWay změní v příštích desetiletích způsob dopravy i bydlení na celém světě. Díky odklonu od potřeby fosilních paliv se stane nezbytně nutnou inovací v dopravním sektoru, který je v současném stavu pro potřeby lidstva již za hranicí udržitelnosti a možného rozvoje.

Technologie SkyWay využívá obnovitelné zdroje (solární, větrnou energii…), nepotřebuje inženýrské sítě ani jejich přípravu – vše obsahuje již v sobě. Je bezkonkurenční jak v ekologickém dopadu na životní prostředí, tak v ekonomice nákladů na vybudování i vlastní provoz. Tím, že přesunuje osobní i nákladní dopravu na lehkou konstrukci do výškyuvolňuje zemi pro pohyb lidí i zvířat, nerušený rozvoj ekosystémů či pěstování plodin a má neporovnatelně nižší ekologický dopad na krajinu.


Ve videu jsou použité záběry reálných tratí a vozidel z testovacího a certifikačního centra v Bělorusku. V provozu budou vozidla umístěná v mnohem větší výšce nad zemí, což podporuje extrémní bezpečnost celého dopravního systému.

Flexibilita a přizpůsobivost technologie

Řešení SkyWay technologie lze použít v průmyslových zařízeních, námořních přístavech a těžebních lokalitách, včetně těžko přístupných míst: horských a bažinatých oblastí, pouštních a podmáčených oblastí, permafrostových pozemků a džunglí.

Porovnání efektivity

Mnoho typů certifikovaných vozidel