🔹 Projekty tras SkyWay (uSky) v emirátu Sharjah (SAE)

Společnost Unitsky Group, do které patří uSky Transport, připravila několik možností realizace technologie uSky Transport & Infrastructure v Sharjah pro nejlepší ekonomický a sociální rozvoj města.

Relizovatelnost projektů dle uvedených návrhů musí nyní potvrdit studie proveditelnosti.
Časovou osu a fáze projektů najdete v tomto článku.

1. Okružní linka na trase „Aljada – Letiště – Mešita Sharjah – Univerzita“ o celkové délce 38 km bude mít 11 stanic a bude obsluhována 122 autobusy uBus, každý s kapacitou 16 cestujících. Při průměrné rychlosti 88 km/h bude trvat autobusu uBus 30 minut, než zdolá celou okružní trasu se všemi zastávkami. Ve špičce obslouží tento komplex uSky až 10 000 cestujících za hodinu.

Trasa uSky usnadní lidem pohyb po městě a sníží i vytíženost silnic.

2. Silnice v délce 45 km, která spojuje Aljadu a Safari Park Sharjah přes letiště a Al Rahmaniya. Vybudováním dalších 9 km tratě se obyvatelé a hosté města dostanou k mořskému pobřeží. Tuto trasu bude obsluhovat 43 elektrických autobusů uBus s průměrnou rychlostí 122 km/h, což umožní bezpečnou cestu z jedné konečné stanice do druhé za pouhých 20 minut.

Ekologické výhody této trasy – v důsledku se v Sharjah zlepší kvalita ovzduší a sníží se emise související s dopravou.

3. Nejdelší a nejsložitější trasa spojuje dvě z mořských pobřeží Sharjah přes hory, prochází mezi Tilal City a Kalbou a zastavuje se v Al Dhaid, Safari Parku Sharjah a Sifuni. Celková délka trasy je 106 km, obsluhovat ji budou 103 autobusy typu uBus. Při průměrné rychlosti 140 km/h může cesta z jednoho pobřeží do druhého trvat pouze 45 minut.

Trasa přispěje k rozvoji cestovního ruchu v Sharjah na dvou pobřežích, protože poskytne návštěvníkům pohodlný, ekonomický a spolehlivý způsob dopravy.

4. Nakladní a osobní trasa, která začíná v přístavu Hamriya a prochází volnou obchodní zónou Hamriya, průmyslovým městem Emirátů a vnitřním kontejnerovým terminálem Sharjah. Trasa dlouhá 45 km bude obsluhovat 89 autobusů typu uBus a potřebný počet nákladních vozidel uTruck. Jeden uTruck s nosností 5 tun je schopen přepravit na této trase 170 tun nákladu denně ve dvou směrech.

Sharjah je důležitým obchodním centrem v regionu, proto nový systém nákladní dopravy usnadní přepravu zboží po městě a do dalších regionů SAE. Výsledkem bude zvýšení obchodní a ekonomické aktivity města.

V letošním roce 2023 společnost ukončuje prodej podílů technologie SkyWay ve fázi pre-IPO. Důvodem je přechod na samofinancování, které je možné díky realizaci již několika desítek komerčních projektů. Pokud si přejete stát se spolumajitelem technologie ještě před jejím vstupem na burzu (IPO) za mnohonásobně výhodnějších podmínek,
>>> zaregistrujte se <<<
nebo mě kontaktujte: +420 775 945 772